”Fast Fashion” Nedir? Nasıl Hazırlanır? En Pahalı Maliyet Olan Zamandan DTG Digital ile Tasaruf Edin.

”Fast Fashion” Nedir? Nasıl Hazırlanır? En Pahalı Maliyet Olan Zamandan DTG Digital ile Tasaruf Edin.

”Fast Fashion” Nedir? Nasıl Hazırlanır? En Pahalı Maliyet Olan Zamandan DTG Digital ile Tasaruf Edin.

Fast Fashion Nedir?

 

Günümüzün  koşullarında tekstil markaları  yoğun rekabetle mücadele edebilmeleri için şirketlerin kusursuz bir planlama ile dönemsel hedeflerini belirlemeleri gerekmektedir.  Bu rekabet ortamının en önemli noktası ‘Fast Fashion’ (Hızlı Moda) dır. Peki  Fast Fashion (Hızlı Moda) nedir ?

‘Hızlı moda, moda perakendecileri tarafından güncel moda trendlerini yakalamak için hızla podyumdan akan tasarımlar için kullanılan çağdaş bir terimdir. Hızlı moda giyim koleksiyonları, Moda Haftası’nda her yıl ilkbahar ve sonbaharda sunulan en son moda trendlerine dayanmaktadır.’

https://en.wikipedia.org/wiki/Fast_fashion

Hızlı moda markaları, piyasadaki en yeni modelleri en kısa sürede almak için koleksiyonlar üretiyor.  Ürün tedariğinin belirli yönlerini hızlı ve ucuz bir şekilde tasarlanması ve üretilmesi için optimize etmeyi vurgulamakta ve ana kullanıcının mevcut giyim modellerini daha düşük bir fiyata satın almasını sağlamaktadır. Uygun fiyata hızlı üretim felsefesi H&M , Zara , C&A , Peacocks , Primark ve Topshop gibi büyük perakendecilerde kullanılmaktadır . Özellikle 2000’li yılların ortalarında ” boho chic ” için moda sırasında ön plana çıktı . İngiltere Çevre Denetim Komitesi’nin “Sabitleme Modası” raporuna göre, “hızlı moda” her yıl artan sayıda yeni moda koleksiyonunu, hızlı geri dönüşleri ve genellikle daha düşük fiyatları içeriyor. Tüketici talebini karşılamak için yeni ürünler sunmak için hızlı tepki vermek bu iş modeli için çok önemli. ”

Günümüzde ki hızlı moda markalarının yılda yaklaşık 52 “mikro mevsim” koleksiyon ürettiğini biliyor muydunuz ? Bu, her hafta en az bir yeni “koleksiyon” anlamına gelir. Tekstil Firmalarının bir çoğu ellerindeki tasarım ürünlerini geliştirmekte güçlük çekiyorlar.

Tasarım ürünlerini emprimede yaptırmak isteyen müşterilerimiz numune hazırlama sürecindeki kalıp maliyetleri ve zaman kaybı sebepleri ile bir hayli yoruldular. Hızlı Moda teriminin asıl amacı düşük maliyetle daha fazla adetli koleksiyon üretmek demektir. Kalıp maliyetleri ile bunun önüne geçmek mümkün değilken, İş gücü maliyetlerinin artması ve sürekli değişen pazar koşullarından sıkılan

misyonu yenilikçi ve yaratıcı olan müşterilerimiz ‘yeni ne var?’ sorusunun cevabını DTG Digital ile buldu. Tasarımlarının önündeki, en büyük engel olan zaman kaybı ve kalıp maliyetleri sürecinden kurtarıp, hızlı moda (fast fashion) koleksiyonlarını dakikalar içerisinde giyilebilir hale getirdiler.

İhracat çalışan Müşterilerimiz. Tasarımı yapılan desenleri hiçbir kalıp maliyeti olmadan direkt pamuklu kumaşın üzerine dakikalar içersinde basıp koleksiyonlarını yüksek kalitesinde çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkarıyorlar.

 

 

 

By |2020-11-26T12:29:49+00:00Nisan 6th, 2020|Bizden Haberler, Gündem|”Fast Fashion” Nedir? Nasıl Hazırlanır? En Pahalı Maliyet Olan Zamandan DTG Digital ile Tasaruf Edin. için yorumlar kapalı